Samochody Mercedes-Benz z serii AMG na torze

O nas

Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu… Od dziecięcych lat największą pasją naszego Prezesa – Marcina Duda – były samochody. Miłością do marki Mercedes-Benz „zaraził go” Ojciec – Pan Marek Duda, który twierdzi do dziś, że: „są samochody i są Mercedesy”.

Historia firmy

 

Gdy tylko w 2005 roku pojawiła się szansa na stworzenie nowego punktu dealerskiego Mercedes-Benz w Poznaniu, zapadła decyzja i wszystko potoczyło się szybko. Wybrany został partner z rynku motoryzacyjnego - firma Auto-Watin – dysponująca wieloletnim doświadczeniem, dobrą opinią i obiektem zlokalizowanym przy ul. Ptasiej, z którym podpisano umowę powołującą nową spółkę.

 

Tak powstała firma Duda-Watin, która po rekrutacji najlepszych Pracowników, ich przeszkoleniu oraz dostosowaniu obiektu do standardów Mercedes-Benz rozpoczęła oficjalną działalność w połowie maja 2005 roku.

 

Dysponując początkowo obiektem o powierzchni ponad 2.100 m. zlokalizowanym na działce o powierzchni 7.000 m. kw., oraz przede wszystkim wysoce zaangażowaną, wykwalifikowaną załogą, wspartą nowoczesną technologią, zyskała wśród Klientów opinię specjalistów, którzy w każdym obszarze dążą do perfekcyjnej jakości. Dzięki zaangażowaniu Właścicieli oraz Pracowników szybko stała się liderem pod względem sprzedaży i obsługi samochodów Mercedes-Benz w Wielkopolsce.

 

13 lat, które za nami, to okres zmian, dynamicznego rozwoju oraz wielu wyróżnień, także w skali europejskiej. W roku 2008 salon uzyskał jedną z najwyższych ocen w zakresie jakości obsługi i poziomu zadowolenia Klientów Mercedes-Benz, której potwierdzeniem jest Europejską nagroda CSI No. 1. W 2011 roku, Marcin Duda, Prezes Zarządu i dotychczasowy współudziałowiec Duda-Watin, przejął udziały wspólnika i został wyłącznym właścicielem punktu dealerskiego, który zmienił nazwę na Duda-Cars.

 

W połowie 2013 roku rozpoczęła się rozbudowa i przebudowa istniejącej infrastruktury, której efektem stał się, oddany do użytku w czerwcu 2014 roku, najnowocześniejszy obiekt Mercedes-Benz w Polsce. Na powierzchni działki blisko 10.000 m kw., powstał obiekt o powierzchni użytkowej ponad 3.900 m kw. W naszym poznańskim salonie prezentowane są jednocześnie 22 samochody osobowe i dostawcze. Oferta poszerzona została o markę smart, a także duży nacisk położny został na wydzielenie przestrzeni AMG Performance Center, którego ekspozycja jest już największą w Polsce.

 

Nasze dotychczasowe zaangażowanie, pasja do motoryzacji i dbałość o szczegóły zaowocowały przyznaniem w 2014 roku najważniejszego tytułu: Dealera Roku 2014. Ta bezcenna opinia rynkowa jeszcze bardziej zmotywowała nas do ciężkiej pracy przy rozwoju firmy Duda-Cars.

 

W jubileuszowy - 10 rok działalności - wkroczyliśmy uruchamiając Stację Kontroli Pojazdów oraz wyodrębniając dział Pre-Owned, zajmujący się obsługą Klientów na najwyższym poziomie w zakresie samochodów używanych.

 

Na osi czasu naszej firmy, w 2016 roku, pojawił się właśnie przełomowy moment. W nową dekadę weszliśmy jako dealer rozszerzający zasięg swojej działalności o kolejne województwo. Dzięki przejęciu firmy Frączak, posiadającej swoje obiekty we Wrocławiu przy ul. Olsztyńskiej 1 i w Lesznie przy ul. Balonowej 55, jesteśmy obecni także na Dolnym Śląsku. Pracujemy intensywnie nad tym, żebyście mogli Państwo odnaleźć ten sam najwyższy standard obsługi niezależnie od tego, który z naszych obiektów wybierzecie. Odwiedzając nasze nowe lokalizacje, spotkacie w nich ten sam Zespół, który służył pomocą pod szyldem firmy Frączak.

 

W 2017 roku rozpoczęliśmy przebudowę naszego obiektu we Wrocławiu. W rok później zaprezentowaliśmy naszym Klientom przedsmak nowego oblicza wrocławskiego salonu udostępniając zmodernizowaną cześć znajdującą na pierwszym piętrze budynku. Już wkrótce zaprosimy Państwa do w pełni przebudowanych wnętrz obiektu znajdującego się przy ul. Olsztyńskiej 1, który będzie jednym z najwcześniejszych salonów Mercedes-Benz w kraju.

 

Ale to nie wszystko – nasze ambitne plany sięgają daleko, na kolejne dziesięciolecia… Wiosną 2016 roku nabyliśmy dużą działkę w Golęczewie, na północ od Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu z obwodnicy, gdzie na początku 2018 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej inwestycji Duda-Cars. Będzie to nasz kolejny po Poznaniu, Wrocławiu i Lesznie obiekt, w którym w komfortowych warunkach zostaną obsłużeni dotychczasowi i nowi klienci. Wyróżniać go będzie najnowocześniejsza w kraju przestrzeń ekspozycyjna i serwisowa, dedykowana przede wszystkim samochodom dostawczym i klasycznym Mercedes-Benz. W nowym obiekcie zatrudnienie na różnych stanowiskach znajdzie kilkadziesiąt osób

 

Nasza załoga liczy już ponad 300 osób – wysokiej klasy specjalistów. Prowadzimy stałą rekrutację wyszukując najlepszych Pracowników na rynku oraz szkoląc dotychczasowych. Najważniejsze jednak, co osiągnęliśmy przez te wszystkie lata to … Wasze zaufanie!

 

Tysiące sprzedanych samochodów, dziesiątki tysięcy usług serwisowych, setki tysięcy sprzedanych części, akcesoriów i gadżetów, miliony sympatycznych spotkań podczas Waszych wizyt w salonie Poznaniu, a od niedawna także we Wrocławiu i Lesznie, oraz na setkach imprez zewnętrznych.

 

To wszystko nie spełniłoby się, bez Waszego przekonania, że Duda-Cars jest najlepszym miejscem, w którym chcecie być obsługiwani. Dziękujemy Wam za to niezmiernie!

 

Obiecujemy także, że przez kolejne dziesięciolecia dołożymy wszelkich starań, by to właśnie nasi Klienci stanowili centrum uwagi, by zawsze jakość obsługi była nadrzędnym celem dla nas wszystkich. Od samego początku działalności Wasza opinia o jakości naszych usług była dla nas najważniejszym motorem napędowym.

 

Dziękujemy,

 

Duda-Cars Team.

01-LUT-2023

Kategoria: Mercedes-Benz EQS SUV. Stworzony z myślą o kobietach

Gdy Mercedes-Benz ogłaszał wprowadzenie na rynek swojego najnowszego modelu, EQS SUV, my nie mogliśmy się doczekać, gdy trafi do naszych salonów i oferty sprzedażowej. Zorganizowaliśmy sesję zdjęciową ukazując kobiecą, eteryczną odsłonę samochodu, konfrontując ją z jego siłą i postawną sylwetką. Zobacz efekty!

Przeczytaj artykuł

01-LUT-2023

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy Mercedes-Benz GLE 2023

Mercedes-Benz zaprezentował sylwetki GLE SUV i Coupe 2023 jednego z najbardziej popularnych w sprzedaży modeli. GLE to samochód niesamowicie praktyczny pomimo (a może dzięki nim?) swoich gabarytów. Doskonały dla rodzin z dziećmi, dla aktywnych sportowców, dla zapalonych podróżników. Dzięki systemowi kamer i czujników - idealny do miasta. Dzięki nowym, ulepszonym systemom jezdnym - świetny w teren.

Przeczytaj artykuł

30-STY-2023

Kategoria: Mercedes-Benz 10 pomysłów na prezenty walentynkowe. Nie tylko dla fanów samochodów

Dla niej, dla niego i dla Was - ponieważ wspólnie spędzony czas jest najważniejszy. Skorzystaj z poradnika prezentowego, którzy przygotowaliśmy z myślą o nadchodzącym święcie zakochanych.

Przeczytaj artykuł